wtorek, 22 listopada 2011

Polska nadal niepokonana!

Dziś o godzinie 7:00 oglądaliśmy kolejne spotkanie biało-czerwonych. Przeciwnikiem polaków była Argentyna. Polacy nie czuli respektu przed wicemistrzami Ameryki Południowej i wygrali mecz 3:1.

Nasza reprezentacja nie rozpoczęła tego spotkania najlepiej. W pierwszym secie lepiej radzili sobie Argentyńczycy. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na ich dobre ataki. A naszej ekipie brakowało bloku. Dodatkowo nie kończyliśmy akcji. Ostatecznie przegraliśmy seta 18:25.

Już w pierwszej partii w miejsca Pawła Zagumnego pojawił Łukasz Żygadło, który prezentował się z jak najlepszej strony. Dlatego też pozostał na boisku do końca meczu. Podobna sytuacja była z Bartoszem Kurkiem. Lider naszego zespołu zastąpił Michała Kubiaka. Dzięki temu Polacy lepiej radzili sobie z atakiem. Drugi set to zdecydowana przewaga podopiecznych Andrei Anastasiego. Nasi siatkarze doprowadzili do remisu, wygrywając seta 25:20.

Kolejna część spotkania była bardziej wyrównana. Raz Polacy, a raz Argentyńczycy wychodzili na prowadzenie. Ostatecznie w końcówce lepsi okazali się nasi reprezentanci. Seta zakończył skutecznym atakiem Kurek.

W czwartej partii była walka o każdy punkt. Polacy chcieli już wygrać, a reprezentanci Argentyny liczyli na szansę w tie-breaku. Set potoczył się po naszej myśli. Wygraliśmy tę część, co dało nam kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata.

Polska - Argentyna 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:22)

MVP: Michał Winiarski

Polska: Zagumny, Kubiak, Możdżonek (8), Bartman (17), Winiarski (15), Nowakowski (10), Ignaczak (libero) oraz Kurek (12), Żygadło (2)
Argentyna: De Cecco (6), Conte (19), Crer (7), Pereyra (3), Quiroga (10), Solé (11), González (libero) oraz Cavanna, Castellani (10), Poglajen, Bruno