niedziela, 20 listopada 2011

Rewelacyjny start!

Dziś o godzinie 7:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie naszych reprezentantów w Pucharze Świata. Rywalami podopiecznych Andrei Anastasiego byli Kubańczycy. Polscy siatkarze nie przestraszyli się rangi swojego przeciwnika (przyp. Kuba - wicemistrz świata) i wygrali trzysetowy mecz.

Nasza reprezentacja od początku prowadziła grę. Już po pierwszych piłkach udało im się wyjść na prowadzenie. Kubańczycy popełniali wiele błędów. Nie sprawiło to jednak słabej postawy naszego zespołu. Polacy spisywali się bardzo dobrze w każdym elemencie. Widać było duże zaangażowanie i motywację. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20.

Druga partia była bardziej wyrównana. Kubańczycy się "obudzili". Do pewnego momentu byli na prowadzeniu. W naszej ekipie "górą" okazał się Piotr Nowakowski, który swoją zagrywką, atakiem i blokiem pozbawił złudzeń rywala o tym, kto jest lepszy w tym spotkaniu. Dzięki dobremu prowadzeniu gry przez Pawła Zagumnego bez większych problemów wygraliśmy kolejną partię 25:23.

Trzeci set to postawienie kropki nad "i". Nasi siatkarze bez większych problemów poradzili sobie z Kubańczykami. Polakom udawało się prowadzić nawet dwunastoma punktami. Przewaga biało-czerwonych była tak duża, że rywale nie mogli odrobić już strat. Trzecią partię zakończył Zbigniew Bartman zdobywając 25 punkt. Kuba na swoim koncie mogła zapisać tylko 16 punktów.

Polska - Kuba 3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

Polska: Kubiak, Winiarski, Zagumny, Bartman, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero)
Kuba: Diaz, Leon, Mesa, Hernandez, Bell, Perdomo, Gutrierrez (libero) oraz Estrada, Bisset, Hierrezuelo, Cepeda, Fiel

MVP spotkania: Zbigniew Bartman