niedziela, 4 grudnia 2011

Srebro jest nasze!

Dzisiejszym meczem z Rosją nasza reprezentacja zakończyła występy w tegorocznym Pucharze Świata. Polacy mimo przegranej z naszymi wschodnimi sąsiadami mogą być zadowoleni z osiągniętego rezultatu. Podopieczni Andrei Anastasiego zdobyli srebrny medal. Dzięki temu wynikowi będziemy mogli oglądać zmagania naszych reprezentantów w igrzyskach olimpijskich.

Mecz z Rosjanami był niezwykle wyrównany. Oba zespoły grały na luzie, gdyż wiedzieli, że mają zapewniony udział w Olimpiadzie. Każdy zespół prezentował wysoki poziom gry.

W dwóch pierwszych setach to Rosjanie przejęli inicjatywę. Polacy mimo uzyskanych przewag szybko je tracili. Takie błędy oczywiście wykorzystali podopieczni Władimira Alekny. Wygrali dwie pierwsze partię, co uniemożliwiło nam zwycięstwo w całym turnieju.

Kolejne dwa sety to zdecydowana przewaga Polaków. Rosjanie, którzy poczuli smak zwycięstwa trochę się rozluźnili. My w tym czasie zaczęliśmy grać świetną siatkówkę. Naszą dobrą grą doprowadziliśmy do tie breaka.

Wydawać by się mogło, że wygramy mecz, jednak... przy wyniku 14:8 coś się zatrzymało. W jednym ustawieniu straciliśmy 6 punktów. Nasi rywale szybko nas dogonili, zdołali wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrali mecz.

Polska - Rosja 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:17, 15:17)

Polska: Żygadło (1), Winiarski (7), Możdżonek (8), Bartman (11), Kurek (18), Nowakowski (8), Ignaczak (libero) oraz Ruciak (8), Zagumny (2), Jarosz (13), Czarnowski (3)

Rosja: Butko (2), Chtiej (9), Apalikow (9), Michajłow (10), Birjukow (13), Muserskij (12), Sokołow (libero) oraz Wołkow (6), Krugłow (6), Makarow, Jakowlew (4), Siwożelewz (5)

MVP: Muserskij

Portal NiceSport.pl przeprowadził relację z tego spotkania, która możesz przeczytać TUTAJ