niedziela, 17 czerwca 2012

Kanada - Polska, czyli kolejna wygrana biało-czerwonych

Z lekkim opóźnieniem, ale zapraszam do zapoznania się z relacją meczu Kanada - Polska:

Wczoraj Polacy rywalizowali z reprezentacją Kanady. Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali to spotkanie 0:3.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany (2:2). Trzeci punkt dla polskiej ekipy zdobył Michał Winiarski, który zapunktował precyzyjną zagrywką. Kolejne "oczka" pojawiały się raz po kanadyjskiej, raz po polskiej stronie. Bardzo dobry serwis Zbigniewa Bartmana doprowadził do dwupunktowego prowadzenia Polaków (5:7). Biało-czerwoni mylili się na kontrach, co wykorzystali podopieczni Glenna Hoaga. Autowa zagrywka Gavina Schmitta dała prowadzenie Polakom na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko gra toczyła się punkt za punkt. Bardzo dobrymi atakami mogli popisać się m.in. Frederic Winters oraz Winiarski. Nasz przyjmujący zdobył również as serwisowy (12:13). Reprezentanci Kanady szybko odpowiedzieli atakiem ze środka, który wykonywał Adam Simac. Długą wymianę piłki zakończył Schmitt (14:14). Bardzo dobrze na środku spisywał się Piotr Nowakowski, który zdobył punkt z krótkiej. Schmitt zaatakował w antenkę, co dało Polakom kolejne dwupunktowe prowadzenie (16:18). Przewaga biało-czerwonych zwiększyła się do trzech punktów po skutecznej kiwce Winiarskiego (17:20). Winters swoimi atakami zniwelował przewagę Polaków (20:21). Nasi reprezentanci ustawili skuteczny potrójny blok. Dobre ataki Schmitta po raz kolejny wyrównały wynik (22:22). Po skutecznym ataku Bartmana Polacy mieli piłkę setową. Jednak Kanadyjczycy zdołali ją wybronić (23:24). W ekipie Kanady na podwyższenie bloku pojawił się Dallas Soonias. Pierwszą partię zakończył skuteczny blok biało-czerwonych (24:26).

Drugi set zaczął się od prowadzenia reprezentacji Kanady (1:4). Kanadyjczycy skutecznie blokowali biało-czerwonych. Dobrą passę naszych rywali przerwał Bartman, który wykonał bardzo dobrą kiwkę. Bartosz Kurek zdobył czwarty punkt dla polskiego zespołu (4:5). Nowakowski skorzystał z przechodzącej piłki i dopisał do naszego wyniku jeszcze jedno "oczko". Kurek popisał się asem serwisowym. (6:7). Simac zapunktował ze środka, a Nowakowski pomylił się w serwisie (7:9). Kurek popełnił błąd przekroczenia linii, co dało punkt naszym rywalom. Jednak przyjmujący szybko odpowiedział bardzo precyzyjnym atakiem z prawej strony. Po autowym ataku Justina Duffa wynik się wyrównał (10:10). Toontje Van Lankvelt nie zdołał przebić się przez potrójny blok biało-czerwonych. Skuteczny atak Kurka dał prowadzenie polskiej ekipie (12:13). Nowakowski wykonał dwa świetne ataki. Van Lankvelt zdobył as serwisowy (16:15). Na boisku pojawił się Paweł Zagumny, który na kontrze zdobył punkt kiwką (17:17). Winiarski po raz kolejny zapunktował bezpośrednio z zagrywki(19:20). Jakub Jarosz, który wszedł na boisko wraz z Marcinem Możdżonkiem zablokował Van Lankvelta. Michał Ruciak zajął miejsce w polu zagrywki. Jego serwisy sprawiały kłopot naszym rywalom. Polacy zatrzymali blok Schmitta (20:24). Set zakończył się skutecznym atakiem Nowakowskiego (22:25).

Początek trzeciej partii również był wyrównany. Punkty zdobywali m.in. Soonias, Nowakowski i Winiarski (5:5). Kurek skutecznie zaatakował z drugiej linii. Dobre dyspozycja Gordona Perrin dała prowadzenie Kanadyjczykom. (8:7). Możdżonek odpowiedział poprawnym atakiem z krótkiej. Długa akcja zakończyła się punktem dla biało-czerwonych. Niestety w kolejnej rywalizacji lepsi okazali się nasi przeciwnicy, którzy zablokowali atak Kurka (9:9). Winiarski po raz kolejny popisał się asem serwisowym (9:11). Kanadyjczycy popełnili dużo błędów co dało Polakom prowadzenie (10:13). Nasi reprezentanci również pomylili się w przyjęciu, co dało punkt podopiecznym Hoaga (12:13). Soonias bardzo dobrze pracował w ataku. Perrin obił polski blok (15:15). Zagumny po raz kolejny zdobył punkt z drugiej piłki. W dalszej części tego seta gra toczyła się punkt za punkt. Ciaran McGovern pomylił się w zagrywce, a Simac w ataku (18:20). Jarosz zdobył kolejny punkt dla biało czerwonych. Na boisku pojawił się Michał Kubiak, który zmienił Kurka. W kanadyjskiej ekipie również doszło do zmian. Kanadyjczycy zablokowali atak Kubiaka (21:21). Nowakowski zapunktował ze środka (23:22). Perrin skutecznie zaatakował z drugiej linii. W polu zagrywki pojawił się Michał Ruciak, który asem serwisowym zakończył to spotkanie (23:25).
Portal NiceSport.pl prowadził relację LIVE, której zapis można prześledzić pod tym adresem: Klik!

Kanada - Polska 0:3 (24:26, 22:25, 23:25)

Kanada: McGovern, Simac, Van Lankvelt, Schmitt, Duff, Winters, Bann (libero) oraz Casias, Soonias, Perrin, Faucher

Polska: Żygadło, Nowakowski, Winiarski, Bartman, Kurek, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Zagumny, Jarosz, Kubiak