wtorek, 5 lipca 2011

Mecze Polaków z Amerykanami

Polska 3:0 USA
Pierwszy mecz Ligi Światowej Polska-USA zakończył się wynikiem 3:0. Andrea Anastasi miał wspaniały debiut z naszą reprezentacją. Mecz całkiem ciekawy. Zagraliśmy zespołowo! To jest ważne, że tworzymy zgraną drużynę! W tym meczu zdecydowanie najlepiej zagrał Bartosz Kurek, który zdobył najwięcej punktów, dlatego też został wyróżniony jako najlepszy zawodnik tego meczu. Bartman również wspaniale się odnalazł na nowej pozycji. Trochę monotonna gra skrzydłami w trzecim secie mogła się dla nas źle skończyć. Na szczęście na rozegranie wszedł Paweł Woicki, który uruchomił środek i gra wyglądała trochę lepiej. Jak widać można wygrywać bez największych gwiazd!

Polska 0:3 USA
Drugie spotkanie w LŚ z udziałem naszych siatkarzy zakończyło się porażką...W piątek to Polacy dyktowali warunki rywalowi, ale w sobotę zobaczyliśmy już zupełnie inną drużynę… Każdy element gry pozostawiał wiele do życzenia. Spadek formy? To chyba złe wytłumaczenie. Po prostu zagraliśmy źle. Być może porażka była spowodowana zlekceważeniem przeciwnika. Jednak reprezentacja USA pokazała Polakom , że tak łatwo z nimi się nie wygrywa. Zaliczyliśmy pierwszą porażkę i to na własnym terenie. Trochę przykro, jednak gra toczy się dalej.

Wspaniały mecz Polaków! Co prawda, po pierwszym secie myślałam, że będzie ciężko, ale drugi i trzeci nie pozostawił złudzeń kto był górą w tym starciu. Nasi po raz kolejny dobrze spisywali się w przyjęciu. Ignaczak świetnie radził sobie w obronie. Próbowali dorównać mu Kubiak i Żygadło, ale jednak to Igła był najlepszy i na pewno nie odda pierwszej pozycji w ogólnej klasyfikacji najlepiej broniących zawodników. Bardzo dobry mecz rozegrali nasi środkowi. Nie tylko popisywali się świetnymi atakami, ale także postawili kilka mocnych bloków. A propos to w tym elemencie nie było aż takiej rewelacji jak podczas rywalizacji z Portoryko, ale również dawaliśmy radę, szczególnie w ostatnim secie. Masa błędów w zagrywce. Zwłaszcza w drugim secie było sporo zmarnowanych piłek... Ale były także asy serwisowe m.in. Kurka. Gra w ataku bardzo dobra. Kurek, Kubiak i Zibi świetnie sobie radzili. Nie był im straszny potrójny blok. Co prawda wpadło kilka piłek w aut, ale na szczęście były to mało liczne pomyłki. Zdarzyło się kilka długich wymian, które w większości dawały punkt naszej reprezentacji. W tym meczu chyba najlepiej zagrali nasi

Polska 1:3 USA
Tylko drugi set był dobry w wykonaniu naszych reprezentantów. Reszta... za dużo błędów w przyjęciu, w ataku, w rozegraniu, w zagrywce... Ruciak dobra zmiana za Kubiaka, któremu najwidoczniej nie szło w tym meczu. Kurek, Bartman... chyba spadek formy. Bartosz jest za bardzo obciążony meczami. Wszystkie gra od pierwszych minut. Chyba musi chłopak odpocząć... Nowakowski zdecydowanie najlepiej!