czwartek, 15 września 2011

Polska w półfinale

Polska po wygranej z Czechami awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Na tym etapie przyszło jej walczyć z jak dotąd nie pokonaną reprezentacją Słowacji. Polakom udało się wygrać bez straty seta.

Pierwszy set tego meczu był niezwykle wyrównany. Oba zespoły prezentowały się z jak najlepszej strony. Żadnej drużynie nie udało się uzyskać większego prowadzenia. Zespoły grały punkt za punkt. Końcówka seta należała jednak do naszej ekipy. Dzięki temu udało nam się wyjść na prowadzenie. W całym meczu prowadziliśmy 1:0.

W drugim secie już zdecydowanie lepiej grał polski zespół. Czesi szczególne problemy mieli z zagrywką. Poza tym mylili się w ataku. Dzięki błędom naszych rywali udało nam się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Świetne ataki Michała Kubiaka jeszcze bardziej poderwały Polaków i  tę partię zakończyliśmy korzystnym wynikiem 25:17.

Trzeci set to już tylko potwierdzenie wyższości naszej reprezentacji. Wspaniale spisywał się Michał Kubiak, który najwyraźniej ma zawody swojego życia. Rewelacyjna zagrywka jeszcze bardziej osłabiła Czechów, którzy nie mogli znaleźć złotego środka na grę Polaków. Ta partia zakończyła się zwycięstwem Polaków, co dało nam awans do półfinałów mistrzostw Europy.

Da się? Da się, tylko trzeba w to wierzyć. Gratuluje tym, którzy do końca ufali naszym siatkarzom!

Polska - Słowacja 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)

Polska: Żygadło, Kurek, Możdżonek, Jarosz, Kubiak, Nowakowski, Ignaczak (libero)

Słowacja: Kohut, Sopko, Skladany, Divis, Kmet, Nemec, Ondrusek (libero) oraz Hupka, Bencz, Zatko
Mój MVP: Michał Kubiak